Gody w Wawrze

Opublikowano w Aktualności

           26 sierpnia to szczególny dzień, kiedy serca Polaków kierują się ku Jasnej Górze, gdzie ewangelia przypomina o godach weselnych w Kanie Galilejskiej, o weselu na które zaproszeni byli m.in Jezus, Maryja i Apostołowie.

Dziś w Wawrze pierwsze śluby składała s. Jana Maria. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Dariusz Jaślarz, który w kazaniu odwoływał się do osobistej drogi s. Jany Marii aż po dzień, który właśnie przeżywaliśmy. Bóg zna nas osobiście i nasza odpowiedź również jest bardzo konkretna, udzielona w osobistej relacji z żywym i prawdziwym Bogiem. Historia ta czasem jest zupełnie wbrew logice świata, natomiast w żywym, autentycznym, powodowanym miłością pragnieniu pełnienia zamiarów Boga.

S. Jana Maria  złożyła  tzw. czasową profesję i będzie ją ponawiać co roku przez 6 lat aż do ślubów wieczystych. W świętowaniu wzięła udział rodzina, ks. Proboszcz z rodzinnej parafii-konkatedry w Kołobrzegu ks. Jerzy Chęciński oraz ks. Sergiej z grupą Rosjan wśród których s. Jana przeżywała swoje praktyki nowicjackie wiosną tego roku. Obecny był również ks. Grzegorz Grzymkiewicz i licznie zebrane Siostry.

Od września s. Jana Maria rozpocznie katechizację w Szkołach Sióstr Felicjanek i w SP Króla Maciusia w Warszawie.