Mój Przyjaciel mieszka w niebie zimowisko w Karpaczu – 02.02 – 08.02.2019 r.

Super User. Opublikowano w Aktualności

 

Ferie zimowe to czas odpoczynku i nabierania sił na drugi semestr nauki.

Dzieci z parafii św. Szczepana na warszawskim Mokotowie razem z s.M. Klaudią i innymi opiekunami wyjechali na tydzień w malowane śniegiem góry Karkonosze. Zimowisko rozpoczęło się 2 lutego w Karpaczu gdzie 33 dzieci razem z dorosłymi spędziło tydzień pod znakiem wielu atrakcji, aktywności, przygód i duchowej formacji. Przewodnikiem podczas zimowych wędrówek był Przyjaciel z nieba – Zofia Kamilla Truszkowska późniejsza Założycielka Zgromadzenia Sióstr Felicjanek czyli bł. Matka Angela. Dzieci każdego dnia podczas porannego i wieczornego Spotkania z Przyjacielem poznawały postać tej wielkiej świętej i mogły odkrywać świętość, która jest widoczna w najprostszych zajęciach i zwykłych obowiązkach. Centrum każdego dnia to wspólnie przeżywana Eucharystia.

 Relacja s. Klaudii:

Po przyjeździe do Karpacza udaliśmy się na spacer, niestety trudno było znaleźć mimo zimy śnieg…to był prawdziwy smutek i rozczarowanie z powodu braku białego puchu. Jednak w nocy i przez cały następny dzień napadało tyle śniegu, że starczyłoby dla wielu górskich miejscowości w całej Polsce! Zabawy na śniegu to było wspaniałe zajęcie każdego dnia! Na długo zapamiętamy wycieczkę autokarową do Kowar gdzie zwiedzaliśmy Park Miniatur i Sztolnie, wycieczkę po Kotlinie Jeleniogórskiej i wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie. Wyprawa do Czech okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem: zwiedzanie Muzeum Szkła i Biżuterii połączone było z quizem. W muzeum przygotowane były także warsztaty podczas których dzieci wykonały własny witraż z kolorowej folii. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Harrachov gdzie znajduje się kompleks skoczni narciarskich, składający się z 5 obiektów, na zboczach Čertovej hory. Prawdziwym hitem okazał się wyjazd do Jakuszyc. Każdy z uczestników zimowiska otrzymał buty i narty po czym wszyscy udaliśmy się na spacer na nartach biegowych do schroniska Orle. Tam czekała na nas pyszna gorąca herbata z sokiem malinowym. Po zasłużonym odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną oczywiście również na nartach. Tego dnia jak prawdziwe zuchy zrobiliśmy 10 km. biegając na nartach! To bardzo ciekawy sport, który każdemu polecamy zimą. Stałym punktem naszego zimowiska jest basen w Hotelu Gołębiewski: zabawy w wodzie dla dzieci to wielka frajda i ogromna przyjemność! Serdecznie dziękujemy p. Agacie, która była naszym Przewodnikiem podczas każdej górskiej wyprawy, na pewno nie zapomnimy opowiadanych przez nią ciekawych legend związanych z Karkonoszami.

Ośrodek Złoty Potok to niezwykle przyjazne i przytulne miejsce dla wszystkich z pysznym jedzeniem i przemiłą obsługą, czuliśmy się tam jak w domu! Do Karpacza i Złotego Potoku na pewno wrócimy!

Ania i Wiktoria tak wspominają zimowisko:

Tegoroczne zimowisko w Karpaczu przepełnione było zabawami i atrakcjami. Każdego dnia spędzaliśmy czas na inny sposób. Wstając rano mogliśmy zobaczyć i doświadczyć wiele niesamowitych niespodzianek i pomimo początkowych trudności pogodowych wciąż robiliśmy coś nowego. Miejsce zamieszkania było bardzo przytulne a posiłki ciepłe
i smaczne. Zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Byliśmy między innymi w Czechach gdzie mogliśmy wykazać się twórczością w Muzeum Szkła i Biżuterii. Podczas zimowiska nie zabrakło także wspólnej modlitwy, spotkania z Przyjacielem czyli Zofią Truszkowską, codziennie była Msza święta, w której przygotowanie każdego dnia była zaangażowana inna grupa. Całe zimowisko bardzo nam się podobało i na pewno pojedziemy za rok.