Posłannictwo

 My, Siostry Felicjanki Prowincji Matki Bożej Królowej Polski

wezwane przez Boga,współpracujemy z Chrystusem w duchowej odnowie świata.

Szukaj, pytaj, nie warto czekać!

28 marca 2015 r. (sobota) zapraszamy na wielkopostny dzień skupienia do Domu zakonnego Sióstr Felicjanek przy kościele pw. św. Krzyża ul. Wieniawskiego 4a w Szczecinie.

PROGRAM:
Zaczynamy o godzinie 10.00.
Adoracja Najśw. Sakramentu
Czas na spowiedź
Msza św.
Konferencja
Spotkanie przy stole - miło by było gdyby każdy przyniósł małe coś od siebie
Chwila na pytania: zapytaj Siostrę, zapytaj księdza!
Zakończenie o godz. 15.00.

Ważne jest TWOJE potwierdzenie obecności na naszym spotkaniu u s. Margarety: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

lub tel. 511 872 535

Spotkanie Absolwentów

Wszystkich Absolwentów Felicjańskich Szkół zapraszamy na kolejny WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA, który będzie miał miejsce 22 marca br. Spotkanie rozpocznie się Uroczystą Mszą św. sprawowaną w naszej zakonnej kaplicy o godz. 11:00 

Spotkanie Opłatkowe

11 stycznia br. w Niedzielę Chrztu Pańskiego odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe Absolwentów Felicjańskich Szkół w Wawrze. Uroczystość ta zgromadziła prawie 120 osób. Spotkaniu towarzyszyła atmosferze radości, wspomnień z lat szkolnych. Po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez Ks. Prof. Stanisława Warzeszaka w zakonnym refektarzu wszyscy złożyli sobie życzenia bożonarodzeniowe. Po posiłku rozpoczęło się kolędowanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

Dzień Obłóczyn Anety

O godz. 14.30 w domu prowincjalnym miała miejsce ceremonia obłóczyn Anety Niezgody. Przełożona Prowincjalna s.M. Wirginia po wspólnych modlitwach wręczyła postulantce habit wypowiadając słowa: "Przyjmij ten habit i welon jako znak Twojego zamiaru obrania felicjańskiej drogi życia. Przyoblecz się w Chrystusa, abyś żyła już nie ty, lecz aby żył w tobie Chrystus." Na znak nowo obranej drogi życia Aneta od dziś będzie nosiła imię - s.M. Weronika. 

Bogu niech będą dzięki!

 

Liturgia dnia