Posłannictwo

 My, Siostry Felicjanki Prowincji Matki Bożej Królowej Polski

wezwane przez Boga,współpracujemy z Chrystusem w duchowej odnowie świata.

Rok Życia Konsekrowanego

ADWENT 2014 - ADWENT 2015

Uroczystą Mszą św. odprawioną W bazylice św. Piotra rozpoczął się w Watykanie i w Kościele katolickim Rok Życia Konsekrowanego, który potrwa do 2 lutego 2016. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego kard. João Braz de Aviz, który również wygłosił kazanie.

List do osób konsekrowanych

Spotkanie sióstr sekretarek i archiwistek

W dniach 16-18 września br. w domu prowincjalnym w Warszawie zgromadziły się siostry sekretarki prowincjalne i archiwistki w liczbie piętnastu ze wszystkich prowincji naszego Zgromadzenia. Przybyły zatem siostry z Polski, ze Stanów Zjednoczonych, z Brazylii oraz z Rzymu, aby pod kierunkiem S. Anny Marii, sekretarki generalnej, zastanowić się nad misją, jaką z woli Bożej pełnią w swoich wspólnotach i podzielić się darem doświadczenia i wiedzy, jakie nabyły w tej pracy. 

Dlaczego zaczęłyśmy w Warszawie? – „bo tutaj – możemy z dumą powtórzyć za naszym świętym Papieżem z kraju nad Wisłą – wszystko się zaczęło”… i Zgromadzenie się zaczęło, i praca apostolska wśród ubogich się zaczęła … i nawet nasza nazwa tu miała swój początek.

W dniach 18 - 22 września będziemy kontynuować nasze siostrzane spotkanie we wspólnocie Sióstr Felicjanek w Krakowie, przy relikwiach Błogosławionej Matki Marii Angeli. Pielgrzymka jej szlakiem jest szczególnie oczekiwana i niezwykle ważna zwłaszcza dla tych spośród nas, które do Polski przybyły po raz pierwszy. Ufamy, że odnowi się nasze przywiązanie do felicjańskich korzeni i że z Bożą pomocą wrócą twórcze siły w posłudze, w którą w znaczny sposób wpisana jest samotność.  

Liturgia dnia