Posłannictwo

 My, Siostry Felicjanki Prowincji Matki Bożej Królowej Polski

wezwane przez Boga,współpracujemy z Chrystusem w duchowej odnowie świata.

21 listopada - Święto Ofiarowania Naiświętszej Maryi Panny - 160 Rocznica powstania Zgromadzenia

Nie wyście Mnie wybrali,

ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to,

abyście szli i owoc przynosili.

(J 15,16)

"ZIARNO" z bł. Marią Angelą i św. Feliksem

Zapraszamy szczególnie dzieci, ale również i dorosłych, do obejrzenia programu „Ziarno” w najbliższą niedzielę 22 listopada. Odcinek jest poświęcony bł. Marii Angeli Truszkowskiej i św. Feliksowi z Kantalicjo.

Niedziela TVP1 - 9:05, TVPPolonia - 9:50, TVPabc - 10:45

Zapowiedź programu można znaleźć na:

https://www.facebook.com/ziarnotvp 

Dobra informacja dla tych, którzy w tym czasie nie będą mogli zasiąść przed telewizorem: ZIARNO publikuje wszystkie odcinki na stronie: http://www.tvp.pl/dla-dzieci/ziarno

 

Czuwanie przy Matce Bożej Częstochowskiej, wraz z bł. Matką Angelą

Wielka wdzięczność za 160 lat istnienia Zgromadzenia przywiodła Siostry przed tron Jasnogórskiej Pani. Założycielka, bł. Maria Angela od początku istnienia felicjańskiej wspólnoty, rolę Matki i Przełożonej przypisywała Najświętszej Maryi Pannie. Z inicjatywy Sióstr prowincji karkowskiej, zostało zorganizowane nocne czuwanie jako wyraz wdzięczności i ponowego zawierzenia dziejów Sióstr Felicjanek Maryi-Fundatorce. Do tego szczególnego miejsca przyjechało ponad 120 Sióstr z trzech polskich prowincji. Siostry wyśpiewały: jestem, pamiętam, czuwam z wdzięcznością za obecność i troskę jaką zaznaczyła Matka Boża w historii naszego Zgromadzenia. Niebawem zamieścimy pełniejszą relację z tego wydarzenia.

IX DZIEŃ NOWENNY - 20 listopada

W dniu, przeznaczonym na przenosiny do nowej rezydencji, tj. dn. 9-go lipca 1858 r., w dzień Św. Weroniki Kapucynki, urządzono wspaniałą procesję, z Obrazem, na przodzie, Matki Boskiej Częstochowskiej, zwanej Fundatorką, przed tym bowiem obrazem pierwsze Matki nasze uroczyście oddały się pod Jej opiekę, z przyrzeczeniem poświęcenia się na Jej służbę, wedle Woli Przejaśw. Jej Syna, Jezusa Chrystusa, co miało miejsce 21-go listopada 1855 r., w dniu Ofiarowania Najśw. Marji Panny, w Świątyni Jerozolimskiej.

Liturgia dnia