Siostry Felicjanki Prowincja Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie

Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej

hosp2Hospicjum Sióstr Felicjanek
im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie
ul. Nowowiejska 10a
00-653 Warszawa,
tel.fax.: (022) 621 92 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://hospicjumfelicjanek.pl/

Zakład Specjalny dla Chronicznie Chorych w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 10a swymi początkami sięga 1872 roku, kiedy to hrabina Klementyna Łubieńska objęła opieką kilka niedołężnych staruszek we własnym domu. Cztery lata później jej krewny – Feliks Sobański zbudował nasz dom i nazwał go Schroniskiem dla Paralityków pod wezwaniem Św. Rocha. Był to obszerny i dobrze, jak na tamte czasy wyposażony Zakład, który hrabia powierzył siostrom Felicjankom.

 

W obecnym czasie zauważamy naglącą potrzebę stworzenia dodatkowego miejsca i warunków do nieodpłatnej opieki nad osobami w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Coraz więcej osób pyta o hospicjum stacjonarne, ponieważ w Warszawie jest tylko 60 łóżek na 1 700 000 mieszkańców co jest przyczyną długiego nawet do 3 miesięcy oczekiwania na przyjęcie do Hospicjum Stacjonarnego. Dlatego pragniemy odpowiedzieć na potrzebę czasu i otworzyć hospicjum stacjonarne w centrum Warszawy, aby skrócić czas oczekiwania na hospicjum stacjonarne w którym opieka ma być nieodpłatna dla pacjenta i jego rodziny.


hosp ulotkaBoża Miłość (feat. Beata Bednarz)

Chcę zamieszkać z Tobą

Mały Chór Wielkich Serc

Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas


© Siostry Felicjanki.

Powrót do góry