Siostry Felicjanki Prowincja Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie

Jadłodajnia

Jadłodajnia
ul. Azaliowa 17
04-539 Warszawa
tel. 022- 815 25 62
fax. 022- 815 29 59
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.felicjanki.info

Jadłodajnia działa w nowym budynku od 2003 roku. Dzięki dotacjom z Miasta stołecznego Warszawy oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego może  prawidłowo funkcjonować. Dzięki uzyskanym dotacjom rokrocznie udaje się zrealizować następujące zadania:

Jadłodajnia mogła funkcjonować codziennie od poniedziałku do soboty. Bezdomni i skrajnie biedni mogli każdego dnia otrzymywać gorący posiłek, co dla wielu z nich było szansą zwłaszcza na przeżycie zimy.

Jadłodajnia jest czynna codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach od 12:00 do 15:00. Posiłek jest wydawany w godzinach od 12:30 do 14:00.
Przed spożyciem obiadu można sobie zrobić gorącą herbatę lub ciepły napój.

Na niedzielę i dni świąteczne, kiedy jadłodajnia jest nieczynna bezdomni otrzymują suchy prowiant, który ułatwia im przeżycie kolejnego dnia.

Bezdomni otrzymują także według potrzeb, rzeczy codziennego użytku, które otrzymujemy od osób prywatnych wspierających naszą placówkę są to: kurtki, materace, ubrania, bielizna osobista.

Każdy z przychodzących na posiłek może się wykąpać. Są do tego przystosowane łazienki. Są w nich do potrzeb tych osób ręczniki, środki czystościowe, mydło, szampon.
Bezdomni mogą zostawić swoje ubranie, które jest prane, jeżeli się nadaje do tego lub otrzymują nowe.

Kilku bezdomnych chętnie pomaga przy sprzątaniu szczególnie łazienek oraz utrzymania w czystości terenu wokół jadłodajni.

Kobiety, które korzystają z jadłodajni dbają o estetykę jadalni.

Posiłki w jadalni są bardzo treściwe dzięki dotacjom i produktom, które mogłyśmy kupić. Nigdy nie wiemy dokładnie, jaka liczba osób przyjdzie. Ale zawsze każdy, kto przyjdzie otrzyma gorący posiłek. Jeżeli zostaje nam przy końcu wydawania obiadu zupa, to rozdajemy do słoików, które przynoszą ze sobą potrzebujący. Staramy się, a dotacje nam bardzo w tym pomagają, aby posiłki, które nasi podopieczni otrzymują były smaczne i dodawały im sił do dźwigania codziennego krzyża samotności, zagubienia w życiu i do walki z nałogami.

Chcę zamieszkać z Tobą

Mały Chór Wielkich Serc

Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas


© Siostry Felicjanki.

Powrót do góry