Siostry Felicjanki Prowincja Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie

Ośrodek Socjoterapeutyczny

Ośrodek Socjoterapeutyczny

Ośrodek Socjoterapeutyczny im. Matki Bożej Miłosierdzia
ul. Azaliowa 10A
04-539 Warszawa
tel. (022) 815 25 62;  fax (22) 815 29 59
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/osmatkibozejmilosierdzia

konto bankowe:
Kredyt Bank S.A. VII Oddział w Warszawie
nr 32 1500 1878 1218 7005 6361 0000


Ośrodek Socjoterapeutyczny im. Matki Bożej Miłosierdzia, wzniesiony został w latach 2000-2003, z ofiar ludzi dobrej woli oraz zbiórek organizowanych w kraju i poza jego granicami. Najnowszy apostolat, podjęty przez felicjanki w Stolicy jest odpowiedzią na znaki czasu i służy przede wszystkim dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych, dotkniętych nałogami alkoholizmu, bezrobociem i skrajną biedą.

W organizowanych tu zajęciach pozalekcyjnych dziennie bierze udział 40 na 52 zapisanych dzieci, głównie z Marysina, w przedziale wiekowym od 6 do 17 lat. Poza systematyczną pomocą edukacyjną, w którą włączone są spotkania z reedukatorkami, logopedą i psychologiem, podopieczni uczestniczą w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych i komputerowych. Biorą też udział w różnego rodzaju konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Prace niektórych z nich zakwalifikowane zostały nawet na międzynarodowy konkurs plastyczny. W miarę otrzymywanego przez siostry wsparcia, dzieci mają organizowane różnego rodzaju wycieczki i wyjazdy wakacyjne.

Ponadto codziennie otrzymują na miejscu dwa posiłki: obiad i podwieczorek, a także potrzebną odzież, pochodzącą miedzy innymi ze zbiórek organizowanych w felicjańskich szkołach i przedszkolu. Dzięki otwartym sercom sponsorów, takich jak chociażby piekarnie Putka i Arnie, mogą również zabrać do domu suchy prowiant dla siebie i najbliższej rodziny. Siostry czuwają, aby w podopiecznych pielęgnować ducha wdzięczności za każdy ofiarowany im dar, a jednocześnie budzić w nich poczucie odpowiedzialności za tych, którym jest jeszcze trudniej. Podejmowane są także próby pomocy ich rodzicom, szczególnie tym niezaradnym życiowo.

 

Chcę zamieszkać z Tobą

Mały Chór Wielkich Serc

Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas


© Siostry Felicjanki.

Powrót do góry