Przejdź do głównej treści

Siostry Felicjanki Prowincja Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie

Aktualności

SM Honorata Grzeszczuk kopiaNekrolog śp. S.M. Honoraty (55 lat, w Zgromadzeniu 35 lat), który był czytany w Lodi przed Mszą św. pogrzebową 29 stycznia 2025 r.:

Piekny BogW dniach 10-11.01.2025 w domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 w Warszawie odbyło się spotkanie pt. "Ojciec jako źródło Piękna". Jest to drugie z cyklu spotkań pt. "U źródeł Piękna", a ich celem jest ukazanie Źródło Piękna - Trójjedynego Boga. Wykłady prowadzą s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM, prof. AKW i o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP, prof. UPJPII.

Odsloniecie tablicy12 stycznia 2025 roku w Marysinie Wawerskim w Warszawie odbyła się uroczystość upamiętniająca Matkę Marię Symplicytę Nehring oraz siostry felicjanki, które w czasie II wojny światowej niosły pomoc potrzebującym. Organizatorem wydarzenia był warszawski oddział Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Felicjanek Wawer.

Skarbczyk ArchiwowSkarbczyk Archiwów Zakonnych: film o Muzeum i Archiwum Sióstr Felicjanek w Krakowie, który powstał przy współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie:

Jan ChrzcicielRekolekcje adwentowe akademickie pod tytułem "Jan Chrzciciel - przyjaciel duchowego dojrzewania" wygłoszonych przez s. dr hab. Judytę Pudełko PDDM w dniach 11-13.12.2022.

100 Agata Kornhauser Duda Osrodek dla chorych kobiet22 listopada 2024 r. nasz Zakład dla Chronicznie Chorych Kobiet „Wiśniewo” w Warszawie oraz przedszkole odwiedziła Małżonka Prezydenta, P. Agata Kornhauser-Duda.

121 listopada 2024 r., Siostry Felicjanki z Ameryki Północnej rozpoczęły świętowanie 150. rocznicy pionierskiego ducha pięciu Sióstr Założycielek, które przybyły do Polonii w stanie Wisconsin i założyły pierwszą kolebkę Zgromadzenia na Półkuli Zachodniej. Podczas uroczystości w Polonii, WI, wspominano ich odważną podróż z Polski i świętowano wpływ felicjańskiej misji na społeczeństwo Ameryki. 

Piekny BogW dniach 15-16.11.2024 w domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 w Warszawie odbyło się spotkanie pt. "Wprowadzenie do teologii piękna". Jest to pierwsze z cyklu spotkań pt. "U źródeł Piękna", a ich celem jest ukazanie Źródło Piękna - Trójjedynego Boga.

Pow Nowe 4POWĄZKI

Romce Lewandowskiej