Siostry Felicjanki Prowincja Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie

Czas dany nam jest do czynienia dobrze.

Bł. M. Angela (Truszkowska)

Aktualności

guzik pm

Skrzynka intencji

Jeżeli potrzebujesz modlitwy wstawienniczej, możesz przesłać nam swoją intencję.
Włączymy się w Twoje prośby, przebłagania, uwielbienia.

Wyślij intencję

POMOC UKRAINIE

Znaleźli namiastkę domu…

I TY MOŻESZ POMÓC!

Zwracamy się DO LUDZI DOBREJ WOLI O POMOC I WSPARCIE FINANSOWE NA RZECZ UCHODZCÓW Z UKRAINY. Zapewniamy wszystkich ofiarodawców o codziennej modlitwie za dobroczyńców w felicjańskim klasztorze.

Wpłaty w złotówkach można dokonać na nr konta z dopiskiem: POMOC - UKRAINA:

KOD BIC PKOPPLPW

96 1240 6074 1111 0000 4996 0112   /wpłaty złotówkach/


Wpłaty w euro, można dokonać na nr konta z dopiskiem: POMOC - UKRAINA:

KOD BIC: PKOPPLPW

IBAN: PL 43 1240 6074 1978 0000 4990 9762   /wpłaty w Euro/


Wpłaty w dolarach, można dokonać na nr konta z dopiskiem: POMOC - UKRAINA:

KOD SWIFT: WBKPPLPP

44 1500 1878 1218 7005 9926 0000   / WPŁATY W USD/


Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam hojność Waszego serca.

 

26 lutego br. , po inwazji Rosji na Ukrainę, nasze felicjańskie wspólnoty otworzyły swoje podwoje dla nowych mieszkańców.

W Domu Prowincjalnym i Ośrodku Socjoterapeutycznym zamieszkało 7 rodzin z Ukrainy, 9 osób dorosłych i 11 dzieci w wieku od półtora roku do 15 lat, łącznie 20 osób.

Żony i matki zabrały swoje maleńkie jeszcze dzieci, aby je chronić przed okrucieństwami wojny. W Ukrainie zostali ojcowie, którzy w różnoraki sposób są zaangażowani w obronę swojego kraju.

Ponieważ decyzja o podróż była podjęta szybko, z dużym lękiem, nie było możliwości zabrania ze sobą wielu rzeczy.  Nasi goście potrzebowali i wciąż potrzebują przeróżnej pomocy do względnie normalnego codziennego funkcjonowania.

I tak jak zawsze Opatrzność Boża i tym razem czuwa nad nami. Po napisanych na WhatsAppie prośbach o konkretne rzeczy, zwykle do rana, czasami najpóźniej do kolejnego wieczoru, dobrzy ludzie przynosili potrzebne rzeczy dzieląc się z potrzebującymi hojnym sercem. Dziękujemy szczególnie Pani Edycie i Pani Elizie i innym Matkom z parafii Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Warszawie.

Stres i zmiana klimatu i otoczenia  spowodowały  choroby u dzieci  i dorosłych, potrzebowaliśmy lekarzy, leków i tu z pomocą przyszli nasi zaprzyjaźnieni lekarze:  Pani Anna Ź., Pan Sławomir Z., Pani Ewa U., dziękujemy…

Trudno zapomnieć o wojnie i bliskich, którzy zostali w Ukrainie. Ściska za serce widok płaczącego syna czy córki, rozmawiających  przez telefon  z Ojcem, który pozostał w Ukrainie. Po drugiej stronie wyczuwa się także ogromne wzruszenie i tęsknotę. Wojna znana do tej pory z filmów czy historii stała się rzeczywistością…

Jednak życie musi toczyć się względnie normalnie. Starsze dzieci rozpoczęły naukę w pobliskich szkołach: SP nr 195 i w naszej felicjańskiej szkole. Młodsze dzieci 3-5 lat uczęszczają do naszego przedszkola. W naszych przedszkolach i szkole na terenie Marysina i nie tylko (Łodzi, Wiśniewie, Kaliszu) znalazło schronienie ponad 40 dzieci z Ukrainy. Babcie i mamy zajmują się życiem codziennym, załatwianiem spraw w urzędach, szukaniem pracy, pracą dorywczą, pomagają Siostrom w niesieniu pomocy  innych uchodźcom, korzystającym z naszej świetlicy,  ale mieszkających u okolicznych rodzin (łącznie ok. 70 osób i wciąż przybywają  nowi).

Niemałym wyzwaniem była konieczność załatwienia spraw w urzędach (peselu i przysługującego uchodźcom wsparcia finansowego). Dziękujemy Pracownikom Urzędu Gminy w Ceranowie za pomoc i serce w przebrnięciu przez sprawy proceduralne.

Nasza opieka i pomoc uchodźcom sięga daleko dalej, pomagałyśmy w znalezieniu mieszkania dla  ponad 200 osób, zaopatrzeniu w ubrania, leki i potrzebne sprzęty np. wózki, wanienki, itp., w załatwieniu konkretnego leczenia onkologicznego, transporcie. Dużą pomocą w tym była pracująca w naszym Zakładzie przy Nowowiejskiej Pani Ewa B. Dziękujemy.

Niesamowitym wydarzeniem pośród codzienności, była wizyta Pierwszych Dam w naszym Ośrodku Socjoterapeutycznym. 12 kwietnia ok. godz. 13.00 przybyły do nas Małżonki Prezydentów Polski - Pani Agata Kornhauser-Duda  wraz z gościem Panią Elke Büdenbender Steinmeier, małżonką Prezydenta Niemiec.

Przybyły jak kobiety do kobiet, żony do żon, matki do matek, aby Je wesprzeć swoją obecnością, powiedzieć im, że  świat o nich nie zapomniał, że jesteśmy blisko i staramy się pomagać na miarę naszych możliwości, aby je wysłuchać.

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, opowiedziała uchodźcom o działaniach strony polskiej na rzecz Ukrainy, o wsparciu socjalnym, o pomocy w leczeniu onkologicznym dzieci i wsparciu w tym strony niemieckiej, szczególnie Pani Prezydentowej Elke Büdenbender Steinmeier.  Pośród wielu inicjatyw Małżonek Prezydentów, Panie Agata i Elke dały świadectwo o płynącej nieustannej modlitwie o pokój dla Ukrainy.

Niesamowicie ciepłe spotkanie z uchodźcami z Ukrainy (60 osób)  pozostanie na długo w sercach naszych podopiecznych i naszych. Dziękujemy za upominki dla podopiecznych.

Nie widać jeszcze końca wojny, trzeba żyć dobrze i godnie, na chwałę Boga i państwa, które się reprezentuje.

W czynną pomoc uchodźcom zaangażowało się 19 naszych felicjańskich wspólnot na miarę własnych i środowiskowych możliwości.

Pamięci przeszłych pokoleń

Jubileusz Prowincji

Konferencja 7 SM Fidelii

POMOC UKRAINIE

20220309 195637 kopia

Media

29.09.2023

29.09.2023 

Ks. W. Węgrzyniak: 29.09.2023  

R. Recław SJ: 29.09

O. P. Kleszcz: 29.09.2023

Miasto Music: Cała Chwała

Exodus 15: Imię Jezus

Niechaj zstąpi Duch Twój


© Siostry Felicjanki.

Powrót do góry