Św. Agnieszka... i baranki

StAgnes


Co roku 21 stycznia, w dzień św. Agnieszki, do Watykanu przywozi się dwa młode baranki. Jeden z nich przyozdobiony jest czerwonymi kwiatami, co symbolizuje męczeństwo św. Agnieszki, a drugi białymi, co oznacza jej niewinność.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

JPII Asyz„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony od 18 do 25 stycznia 2021 r.  W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań na całym świecie będą się spotykać na nabożeństwach ekumenicznych.

Ku przyszłości z Janem Pawłem II

JPIIMiędzynarodowa konferencja online z okazji 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły "Ku przyszłości z Janem Pawłem II" w dniach 15 - 7 stycznia 2001.

Konferencja jest transmitowana za pośrednictwem serwisu You Tube z bezpłatnym dostępem online, jednocześnie w trzech językach - polskim, angielskim i włoskim. Oto trzy linki językowe na każdy dzień.

Felicjanki w Rosji

rosja1

 
Warto zobaczyć, jak przeżywają czas Felicjanki w Rosji... "Aby przez wszystko i od wszystkich Bóg był znany, kochany i wielbiony..."